Warning: include_once(assets/img/icons/svg.svg): failed to open stream: No such file or directory in /palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/themes/palac_www/header.php on line 52

Warning: include_once(): Failed opening 'assets/img/icons/svg.svg' for inclusion (include_path='/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/archive_tar:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/console_getopt:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/http_request2:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/mail_mime:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/mail_mime-decode:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/net_url2:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/pear-core-minimal/src:/palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/plugins/backwpup/vendor/pear/pear_exception:.:/:/usr/local/php7/lib/pear') in /palac-pstrokonie.pl-2019/wp-content/themes/palac_www/header.php on line 52
01.08.2019

Pałac w Pstrokoniach – miejsce, w którym usłyszysz ciszę.

Odpocznij. Nie musisz już nikogo gonić.

Pałac w Pstrokoniach to jeden z ostatnich bastionów spokoju w pędzącym świecie. Zbudowany na głębokich Korzeniach zaangażowania, uporu i niezłomności. Miejsce z Duszą, które nazywamy Domem. Usłysz Ciszę. Poczuj Życie… Osiągnij wolność. 

Roots&Rooses.

 Pałac w Pstrokoniach zbudowano na fundamencie głębokich wartości. Roots & Rooses – logo pałacu – jest odzwierciedleniem naszej misji. Róże dodają siły, a Korzenie pozwalają wytrwać i nie zapomnieć o naszej bogatej historii. Pałac jest naszym Domem, a goście członkami rodziny. Nie zawsze było jednak tak cudownie… 

Historia Pałacu w Pstrokoniach: o krok od śmierci…

Pałac w Pstrokoniach powstał w 1820 roku. W naszych rękach znajduje się od roku 2004. Gdy go ujrzeliśmy znajdował się w krytycznym stanie. Nie dawaliśmy mu wielu szans na przeżycie, ale mimo to zauroczył nas. Poczuliśmy, że tutaj jest nasze miejsce. Symboliczną nadzieję dały nam kwiaty, rosnące pośród chwastów. Poświęcaliśmy cały swój wolny czas. Własnoręcznie porządkowaliśmy teren parku. Pomagali również mieszkańcy wsi. Centymetr po centymetrze przywracaliśmy blask, jaki drzemał uśpiony w tym miejscu. Usuwaliśmy starą ściółkę, likwidowaliśmy uschnięte korzenie, oczyszczaliśmy piwnice, od podstaw urządzaliśmy wnętrze, w którym nie było nawet łazienki i drzwi! To była niekończąca się historia. Koniec jednego zadania, zwiastował początek następnego. Siła tego miejsca była jednak tak ogromna, że dawała chęci do dalszej pracy. Ulubione wspomnienie tamtych czasów? Możliwość zjedzenia suchego chleba i kiełbasy pod gołym niebem, po całym dniu pracy. Jeszcze nic nigdy nie smakowało tak wybornie. Pałac w Pstrokoniach wyraźnie nas oczarował… 

Pałac w Pstrokoniach będzie żył!

 Wielkie zaangażowanie opłaciło się. Pałac w Pstrokoniach zachęcał do spędzania w nim każdego dnia. Park nie przypominał już dżungli, ale oazę spokoju. Wreszcie można było odetchnąć z ulgą. Postęp, jaki wykonaliśmy za pomocą heroicznej pracy i wsparcia dobrych ludzi jest niezwykły. Stworzyliśmy miejsce z Duszą, które teraz mogą czuć i oglądać nasi goście. Jesteśmy z tego dumni. 

Kiedyś chwasty, dziś Wesela!

 Jeszcze kilka lat temu nie było tutaj niczego poza chwastami i ruiną, a dziś… Nasze śluby w plenerze stanowią wzór do naśladowania. Otoczenie skłania do organizowania firmowych eventów oraz przyjęć okolicznościowych. Piękne apartamenty zachęcają do odpoczynku. Edukujemy poprzez zabawę, a ptaszki ćwierkają, że karmimy lepiej niż sam Gordon Ramsay! Kochamy naturę, więc nie używamy plastiku, a produkty pozyskujemy od lokalnych rolników. Okolica natomiast oferuje liczne atrakcje, których nie powstydziłby się sam Alfred Hitchock. Przestrzeń, którą zbudowaliśmy oferuje przede wszystkim spokój oraz ciszę. Z dala od drogi, za to blisko natury. Brak tu rywalizacji oraz wyścigu o kolejne awanse. Znika odgłos samochodów, smród spalin i krzyki ludzi. Pozostaje to, co najpiękniejsze: Samo życie. 

Pensjonat przynosi ukojenie.

 Spać w Skrzydłach samego Anioła, czy może spędzić niezapomnianą noc w Orlim Gnieździe? Nasz Pensjonat odpowiada na wszystkie pytania: 

 • Pokoje dwuosobowe to świetne rozwiązanie zarówno dla par, jak i wędrowców, chcących cieszyć się samotnością i przestrzenią.
 • Pokoje rodzinne jednoczą całą familię.
 • Apartamenty rodzinne zapewniają dyskrecję, przestrzeń oraz łazienkę na wyłączność!

 Nie mamy nieograniczonej ilości pokojów. W związku z tym już teraz warto zastanowić się nad swoim wyborem. Nie jesteśmy hotelem. Tworzymy Dom. Budujemy trwałe relacje i zbliżamy do siebie ludzi. Jak w rodzinie. 

Kuchnia palce lizać.

 Nasze potrawy inspirowane są wielowiekową tradycją, którą czuć w każdym kęsie. Odchodzimy od idei „szybkiego jedzenia”. Każdy posiłek to poznawanie walorów życia i przeżywanie go na nowo. Naturalne produkty, doskonały wygląd i wyjątkowy klimat – razem tworzą niezwykłą harmonię. Śniadania w formie pikniku i romantyczne kolacje przy pełni księżyca… To nie opis fabuły amerykańskiego filmy. To tylko My – Pałac w Pstrokoniach.Polecamy również uwiecznić tę chwilę! Nie telefonem a własnym umysłem. Wystarczy chłonąć ten niezwykły moment. 

Eventy plenerowe dla firm.

 Dajmy spokój dusznym biurom i klaustrofobicznym pomieszczeniom. Zatroszczmy się o swoich współpracowników! Konferencje i szkolenia nie będą nudne przy hipnotyzującym zapachu trawy. Imprezy firmowe zyskają na wartości w otoczeniu naturalnej zieleni. Niespotykany klimat tego miejsca wprowadza rodzinną atmosferę – nawet w najbardziej rywalizacyjne środowisko. Pod naszym namiotem przy okrągłych stołach może zmieścić się aż 240 osób. Tworzymy również MEGA eventy do nawet TYSIĄCA osób na prześlicznej, zielonej polanie. Profesjonalną obsługą zapewniamy sprawny przebieg każdego spotkania. Pałac w Pstrokoniach dużych wyzwań się nie boi! 

Wesela i Śluby plenerowe – to trzeba przeżyć.

 Ukradniemy stres! W zamian dajemy wewnętrzny spokój. O organizowanych u nas weselach mawia się latami. Goście weselni nie chcą się z nami rozstawać, a zabawa nie ma końca. Niezwykła atmosfera i malownicza okolica sprawia, że każda Para Młoda na tle naszego Parku czuje się wyjątkowo. Widzieliśmy wiele zdjęć. Wychodzą rewelacyjnie! Uświetnimy ten Wyjątkowy Dzień nienaganną stylizacją miejsca, przepysznym jedzeniem, profesjonalną obsługą i pozytywną atmosferą. Dokładamy wszelkich starań, aby Para Młoda czuła się komfortowo i była skoncentrowana wyłącznie na sakramentalnym: „TAK”. 

Szalone przyjęcia okolicznościowe.

 Kochamy pomysły naszych gości! Ukochana babcia kończy osiemdziesiąt lat i świeże powietrze dobrze jej zrobi? Obchodzicie okrągłą rocznicę ślubu, a miejskie restauracje Was nie zachwycają? A może Wasza pociecha właśnie wkracza w dorosłość, a Wy nie do końca wiecie, co zrobić z frywolną młodzieżą? Im bardziej twórczy pomysł przyjęcia, tym lepiej! Zapewniamy salę na 70 osób i możliwość zagospodarowania ogrodu, tarasu oraz przyległych terenów. Budka z lodami na dziedzińcu? Czemu nie! Jesteśmy otwarci na każdą propozycję. 

Pałac w Pstrokoniach tylko dla Ciebie.

 To nie są żarty! Kiedy świat oferuje małe mieszkania i brak prywatności w pędzącym na złamanie karku świecie, My oddajemy swój Dom. Pomyślmy, jak cudownie muszą wyglądać wakacje z dala od plażowego tumultu i kolejek na górskich szlakach… 

Okolica, zapierająca dech. Zalogujesz się do życia!

 Pałac w Pstrokoniach znajduje się na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzeczy Warty i Widawki. Co to oznacza dla naszych gości? 

 • Piękna rzeka, na której można korzystać ze spływów kajakowych.
 • Dziewicze tereny szanowane przez człowieka.
 • Dla cierpliwych i wytrwałych – wędkowanie.
 • Plaże lepsze niż w nadmorskich kurortach.
 • Rozległe panoramy doliny, skłaniające do refleksji.

 To jeszcze nie wszystko! 

 • Loty paralotnią, dzięki którym jak bumerang wraca moment narodzin.
 • Piękne krajobrazy, do których można wzdychać bez cienia zażenowania.
 • Malownicze przełomy Warty, które robią wrażenie nawet na entuzjastach górskich wędrówek.
 • Urozmaicona rzeźba terenu.
 • Rezerwat Korzeń z rzadkimi okazami flory i fauny.
 • Przepięknie wyglądające Murawy Kserotermiczne, będące ewenementem w tej części kraju.

 Mało? Dajemy więcej! · Huk wystrzałów, szczęk metalu, dreszczyk emocji… Dla miłośników historycznych wrażeń w pierwszy weekend września odbywa się inscenizacja, prezentująca walkę 30 Pułku Strzelców Kaniowskich. · Wehikuł czasu w postaci kościoła parafialnego w Strońsku, którego budowę datuje się na 1250r. Można go odwiedzić, odetchnąć powietrzem naszych przodków i dotknąć historii, która widziała… Wszystko. · Dwory w Paprotni, Kalinowej oraz w Ptaszkowicach to obok naszego Pałacu w Pstrokoniach symbole ludzkiego uporu, siły oraz wytrwałości. Warto je odwiedzić. 

Grunt to zdrowie.

 Im lepsze jest zdrowie, tym dłużej możemy cieszyć się sobą nawzajem! Dlatego oprócz zdrowych posiłków, przyrządzonych z naturalnych produktów, zachęcamy również do aktywnego wypoczynku. 

 • Oferujemy dwa piesze szlaki: „Wokół Zduńskiej Woli”, będący idealnym rozwiązaniem dla miłośników przyrody i „Szlak walk nad Wartą 1939 r.”, gdzie można ujrzeć schrony bojowe, resztki umocnień przeciwczołgowych, a nawet… Cmentarze wojenne.
 • Szlak rowerowy wokół Gminy Zapolice pozwala zrozumieć, dlaczego nasi mieszkańcy nie tęsknią za miejskim gwarem.
 • Wojewódzki szlak konny im. majora Henryka Dobrzańskiego „Hubala” to NAJDŁUŻSZA trasa w EUROPIE do uprawiania turystyki konnej, licząca sobie aż 1817km. Robi wrażenie! A my nauczymy Cię jeździć konno!
 • Spływy kajakowe rzeką Wartą, które przyciągają ludność całego kraju, stanowią świetną zabawę. Przeżycia niezapomniane, a atmosfera iście rodzinna!

 Powyższe atrakcje są niepowtarzalne, ale szanujemy chęć odpoczynku na łonie natury w naszym Parku. Wróćmy więc raz jeszcze w progi naszego Pałacu. To jeszcze nie koniec niespodzianek. 

Zabawa każdego dnia.

 Pozwalamy odpocząć od złych wiadomości i burzliwych komentarzy. W naszych pokojach nie ma telewizorów. Pragniemy, aby ludzie byli dla siebie, a nie obok siebie. Aby słuchali i widzieli, a nie tylko słyszeli i patrzyli… 

 • Niemalże 200 lat temu, mieściła się tutaj szkoła, więc kontynuujemy misję naszych przodków, edukując poprzez świetną zabawę!
 • Wchodzimy w buty ostatniego króla Polski – Stanisława Augusta Poniatowskiego i organizujemy obiady czwartkowe, skupiające się na sztuce i rozrywce.
 • Chętnie przygotowujemy niedzielne, rodzinne pikniki śniadaniowe, gdzie można delektować się naturalnymi smakami naszego Pałacu.
 • „Wege kolacje” w formie bufetu to jedyna taka okazja, aby przekonać się, że bez mięsa można żyć!

 Warsztaty rozwojowe, a także joga dla wyciszenia galopujących myśli, koncerty jazzowe pod chmurką przy akompaniamencie ptaków, a na zakończenie dnia filmy wyświetlane na płótnie pod rozgwieżdżonym niebie. Jak w takich okolicznościach można nie kochać życia? Pomagamy również, angażując się w akcje charytatywne. Doskonale pamiętamy, ile pracy kosztowało nas, aby Pałac w Pstrokoniach był dla naszych gości Domem. Wiemy również, ile wsparcia otrzymaliśmy. Teraz, chcąc nieść dobro dalej, sami wspieramy liczne akcje, pomagając potrzebującym! 

Pałac w Pstrokoniach…I serce zmienia rytm.

Pałac w Pstrokoniach nie jest biznesem. To nasz Dom, do którego chcemy każdego zaprosić. Pragniemy, aby to miejsce było dla wszystkich oazą spokoju i przystanią wytchnienia. Nie oferujemy ekskluzywnych wakacji pod palmami, dużym telewizorem i basenem. To nie są nasze Korzenie, a Róże nie mogą rosnąć pośród tłumów. My nie oferujemy. My obdarowujemy każdego spokojem, ciszą i możliwością uwolnienia się od pędzącego świata. Pałac w Pstrokoniach to miejsce dla ludzi spragnionych wolności, którzy na co dzień przeżywają wiele stresu. Zszargane nerwy zostają ukojone, bo nie sposób myśleć o trudnościach, kiedy budzi nie odgłos telefonu, ale wschodzące o brzasku słońce… Przestańmy się dusić ograniczeniami. Zacznijmy oddychać wolnością.

Ostatnie wydarzenia

09.10.2019

Niedzielne obiady

Wychodząc naprzeciw Waszym licznym zapytaniom, w każdą niedzielę miesiąca będziemy przygotowywać dla Was niedzielne obiady.

07.10.2019

Sylwester 2019/2020

Jeśli pragniesz spędzić Sylwestrową Noc w kameralnej atmosferze w gronie najbliższych osób w naszych pałacowych przytulnych wnętrzach – ta oferta jest idealna dla Ciebie.